19.04.2019

V odpoledních hodinách 16:11:28 jsme vyjížděli k požáru lesního porostů, na Prostřední Bečvu v lokalitě Bacov.

Naše jednotka byla vyslána k požáru lesa v katastru obce Prostřední Bečva, poblíž místní části „U Skalických“. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí HZS Rožnov pod Radhoštěm a místní jednotka SDH Prostřední Bečva. Během jízdy k požáry, byly operačním střediskem zjišťovány další podrobnosti, kde bylo zjištěno že se jedná o požár na větší ploše byla následně vyslána na místo událostí také naše velkoobjemová cisterna CAS32 T815 HZS Rožnov pod Radhoštěm, další velkoobjemová cisterna z HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události již zde prováděla zásah místní jednotka. Postupně bylo vytvořeno několik vodních proudu „C“ a „D“, kterými byl požár postupně lokalizován a likvidován. Voda k místu požáru byla dovážena kyvadlově z centra obce, kde byla odebírána z hydrantové sítě. Celý požár se podařilo lokalizovat a likvidovat po cca hodinovém zásahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *