14.03.2022

V 03:40 byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru VÝŠKOVÉ BUDOVY. Vigantice JZD střecha administrativni budovy 3.patro.

U požáru správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích v okresu Vsetín zasahovalo 5 jednotek hasičů. Požár nám byl nahlášen v 3:38 hodin. V podkroví objektu bylo ubytováno 5 osob. Podkrovní prostory nebyly zakouřeny. Osoby jsme museli vzbudit a vyvést z budovy. Požár byl hlavně pod střešní krytinou, proto byla k uhašení využita výšková technika. K hašení byl použit i systém Cobra. Následně jsme rozebírali střešní plášť a termokamerou měřili teploty konstrukcí. Na místo požáru se dostavil řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územní odbor Vsetín. V této chvíli na místě pracuje Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob nedošlo. U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů obcí Vigantice a Hutisko-Solanec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *