19.05.2022

V 15:54 hod byl vhlášen požární poplach v Obci Hutisko-Solanec. Požár lesa postupně vyjíždělo 6 jednotek hasičů.

Tisková Zpráva HZS  Zlínského kraje

V katastru obce Hutisko-Solanec v okresu Vsetín došlo dnes odpoledne k požáru na pasece po těžbě dřeva. Požár na ploše 100 x 100 metrů nám byl ohlášen v 15:54 hodin. Požární poplach byl postupně vyhlášen 6 jednotkám hasičů. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Místo požáru bylo ve svažitém terénu, takže díky převýšení nám praskly některé hadice dálkového vedení vody. Na požářiště se dostavil řídící důstojník územního odboru HZS Vsetín. K zranění osob nedošlo. V současné chvíli na místě pracuje vyšetřovatel hasičů. Na místě požáru zůstává na dohlídku jednotka dobrovolných hasičů z Hutiska. U požáru zasahovaly jednotky: HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí, Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm, Sbor dobrovolných hasičů obcí Hutisko-Solanec, Vigantice, Horní Bečva a Prostřední Bečva. (RŽ)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *