15.08.2022

V 09:59 byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru rodinného domu na Dolní Bečvě. Lokalita Búřov.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje

Krátce po desáté hodině dopolední vyjížděly profesionální a dobrovolné jednotky k hlášenému požáru staršího domu nedaleko obce Dolní Bečva.
V době příjezdu již požár zachvátil celý objekt a rozšířil se i na vedlejší stavení. Hasiči okamžitě natáhli několik proudů a snažili se ochránit přilehlé budovy a dostat požár pod kontrolu. Na místo se postupně dostavila profesionální jednotka ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Dolní Bečva, Horní Bečva, Prostřední Bečva, Zašová a Hutisko-Solanec. K události vyjel také územní řídící důstojník HZS kraje.
Hasební vodu bylo nutné na místo zásahu dovážet kyvadlově cisternami. Krátce po jedenácté velitel ohlásil lokalizaci požáru, a po rozebrání zasažených konstrukcí a dohašení všech skrytých ohnisek pak v 13:08 hodin celkovou likvidaci.
Na zjištění příčiny vzniku události a stanovení výše škody nyní pracuje vyšetřovatel HZS kraje ze Zlína. Šetření bude probíhat i následující den. Místo bylo předáno majiteli, na dohlídku zde však zůstávají i nadále dobrovolní hasiči.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *