25.3.2024

Ve 14:40 byla naše jednotka vyslaná k požáru rodinného domu na Hutisku - Solanci lokalita Zákopčí.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Druhý stupeň požárního poplachu byl dnes krátce před třetí hodinou odpolední vyhlášen kvůli požáru rodinného domu v obci Hutisko-Solanec.

Na místo byli postupně vysláni profesionální hasiči z centrální stanice Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky Hutisko-Solanec, Horní Bečva, Prostřední Bečva a jednotka města Rožnova pod Radhoštěm.

Hasiči ihned po příjezdu natáhli jeden hasební proud vody dovnitř objektu a prováděli rozebírání stropů a střechy, aby uhasili všechna skrytá ohniska. Obyvatelé domu jej opustili nezranění před příjezdem hasičů. Majitelce poskytovali prvotní psychickou pomoc.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nevhodnou konstrukci teplovzdušného rozvodu krbu. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na tři miliony korun. (LJ)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *