15.04.2023

Dopravní nehoda směr Pustevny


V sobotu v 10:09 hodin dopoledne bylo operační středisko informováno automatickým systémem e-call o dopravní nehodě osobního automobilu tovární značky Maserati u obce Prostřední Bečva. Na místo byla vyslána naše dobrovolná jednotka z Horní Bečvy, dále pak jednotka městských hasičů z Rožnova pod Radhoštěm a profesionálové z Centrální hasičské stanice Valašské Meziříčí. Na místě bylo zjištění a potvrzení – náraz osobního auta do stromu se zaklíněním dvou osob. Ihned byla nasazena první sada hydraulického vyprošťovacího zařízení. Řidič byl vyproštěn zhruba po deseti minutách a předán do péče zdravotnických záchranářů. U spolujezdkyně bylo vyprošťování náročnější a bylo nutné maximálního nasazení všech zasahujících jednotek, včetně použití druhé sady hydrauliky. Po celou dobu byla spolujezdkyně pod dohledem lékaře, který vzhledem k závažnosti poranění povolal na místo vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Po vyproštění ji do něj hasiči transportovali a ten s ní odletěl do traumacentra v Olomouci.Během zásahu byla komunikace na Pustevny obousměrně uzavřena. Po odletu vrtulníku byla zprůjezdněna kyvadlově. Hasiči místo zásahu předali policii a následně se vrátili na základny.

15.4.23 masarati 01jpg
15.4.23 masarati 02jpg
15.4.23 masarati 03
15.4.23 masarati 04
15.4.23 masarati 05
15.4.23 masarati

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *