26.08.2023

Sobota byla pro náš sbor velmi slavnostní den. Letos slavíme 50 let od vzniku družby mezi naším sborem a SDH Staré Město u Uherského Hradiště. Bylo nám velkým potěšením navštívit naše přátele ve  Starém Městě. Všechno začalo slavnostní schůzí v Jezuitském sklepě. Zde jsme si vyměnili stuhy na prapory a drobné dárky. Následoval oběd, po kterém zástupci sborů odjeli na místní hřbitov položit kytice na hroby zakladatelů družby. Následovala společná fotografie. Pak proběhla prohlídka kostela sv. Ducha, kde nás provedl p. Miroslav Suchomel a následně jsme si prohlédli expozice v Památníku Velké Moravy. Po těchto kulturních vsuvkách už program pokračoval zabavou s kapelou Trinom. Moc jsme si den užili a připomněli si, že hasiči z různých koutů země si jsou vždy druhy, bratry a přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *